Spojení skrze
řemesla.

2022–2023 / Grafico
Vizuální koncept
Produkce
Foto

Ikonický a unikátní projekt velkoformátového kalendáře pro tiskárnu Grafico na rok 2023 vznikl spojením tradičního výrobce skla a ruční výroby modelů zcela z papíru. V jedinečné spolupráci s luxusní francouzskou značkou LALIQUE vznikl projekt, ve kterém jsme spojili obě řemesla ruční výroby z tak odlišných materiálů, jakými jsou sklo a papír. Výsledkem je dechberoucí dílo, které reflektuje tvrdou a trpělivou práci při vytváření rozdílných světů a jejich propojení. V každém listu jsou ukryty promyšlené a rafinované detaily tak, aby jako celek vytvořily skutečné mistrovské dílo.

Je nám ctí, že jsme za naši práci na nástěnném kalendáři Lalique obdrželi prestižní ocenění Platinum A' Design Award v oblasti grafiky, ilustrací a designu vizuální komunikace . Chcete-li se dozvědět více o našem oceněném projektu nástěnného kalendáře a jeho oceněných funkcích, klikněte na uvedený odkaz.

Jakmile jednou nahlédnete do zákulisí tvorby tohoto díla, užasle zjistíte, kolik práce a času se za tvorbou skutečných papírových modelů skrývá. Vytvořením motivu to jen začíná. Každý jeden prvek se musí vykonstruovat takovým způsobem, aby se dal reálně vyřezat a následně slepit. Vše musí do sebe perfektně zapadat a také se precizně spojovat. Od velkých konstrukcí až po malé detaily, vše je promyšleno tak, aby to dokonale ladilo a doplňovalo úžasné skleněné výtvory. Každý svět je tak vytvořen na míru každému artefaktu zvlášť, aby perfektně odrážel jeho skutečný charakter.